Μηχανικός Παραγωγής

Τύπος:

Θέση Εργασίας

Υπεύθυνος επικοινωνίας:

Στεργιάδης, Κωνσταντίνος

Περιοχή εργασίας:

Σέρρες

Στοιχεία Επιχείρησης:

INTERSTEEL ΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΑΕ, ΒΙ.ΠΕ. Σερρών, Σέρρες

Ιστοσελίδα:

Τμήμα:

Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ

Τομέας Απασχόλησης:

Ιδιωτικός Τομέας

Δημοσίευση:

20.10.2016

Η INTERSTEEL A.E. είναι η μοναδική στην Ελλάδα και από τις πολύ λίγες πανευρωπαϊκά που παράγει και εξάγει τα ειδικά εξαρτήματα σύνδεσης σιδηροσωλήνων (καμπύλες οξυγόνου). Αναπτύσσει τεχνογνωσία, εξελίσσει τον μηχανολογικό της εξοπλισμό και χρειάζεται έναν πολύτιμο συνεργάτη για το τμήμα Παραγωγής και Συντήρησης.

Αρμοδιότητες:

  • Χειρισμός μηχανών παραγωγής και συστημάτων αυτοματισμού (προετοιμασία, τοποθέτηση καλουπιού, έναρξη παραγωγής, αντιμετώπιση προβλημάτων),
  • Βελτιστοποίηση ρυθμίσεων μηχανών παραγωγής και συστημάτων αυτοματισμού,
  • Εκτέλεση προγραμματισμένων / έκτακτων συντηρήσεων,
  • Αποκατάσταση βλαβών και εργασιών καθαρισμού,
  • Παρακολούθηση της διαδικασίας παραγωγής βάσει ποιοτικών κριτηρίων,
  • Διενέργεια τακτικών ελέγχων με μέτρηση κρίσιμων παραμέτρων των προϊόντων,
  • Μέτρηση και βελτίωση της παραγωγικότητας του μηχανολογικού εξοπλισμού και του ανθρώπινου δυναμικού,
  • Στατιστικός έλεγχος της παραγωγής,
  • Προγραμματισμός ενεργειών για την μείωση νεκρών χρόνων κατά τη ρύθμιση των μηχανών και τήρηση του πλάνου παραγωγής,
  • Εκπαίδευση και αξιολόγηση του προσωπικού παραγωγής,
  • Ευταξία του χώρου παραγωγής.

Προσόντα:

  • Μηχανολόγος Μηχανικός ΤΕΙ ή άλλο
  • Προϋπηρεσία σε Βιομηχανική Παραγωγή 2 έτη
  • Τεχνική αντίληψη και γνώση • Αξιοπιστία, επικοινωνία, ομαδικότητα

Παροχές

  • Αμοιβή διαβαθμισμένη ανάλογη εμπειρίας και αποτελεσμάτων
  • Δυνατότητα απεριόριστης επαγγελματικής εξέλιξης

Στοιχεία Επικοινωνίας
Τηλέφωνο: 23210-77010
Fax: 23210-77011

logo-espa

mobile έκδοση

Δίκτυο EURES

Κενές θέσεις εργασίας σε 32 ευρωπαϊκές χώρες, βιογραφικά σημειώματα ενδιαφερόμενων υποψηφίων, ό,τι χρειάζεται να γνωρίζετε σχετικά με τη ζωή και την εργασία στο εξωτερικό και πολλές άλλες πληροφορίες σας παρέχονται μέσω του δικτύου EURES.

σχετικά